Flokulacja (koagulacja)

Super Flock 1lub 5kg RAINBOW


Rainbow super flock - preparat flokujący w płynie. Służy do usuwania zmętnienia wody. Stosowany w celu uzyskania klarownej, wolnej od zmętnień wody.

Flockfix karton 1 kg


Środek flokujący do poprawy przejrzystości wody, likwiduje zmętnienie nadając idealną przejrzystość . Opakowanie zawiera 8 woreczków po 125g każdy. Woreczki ze środkiem flokującym, który usuwa najmniejsze substancje zmętniające wodę, łączy mikronieczystości w w większe kłaczki ułatwiając wyłapywanie nieczystości przez złoże piaskowe.

Wskazówki: Flockfix w saszetkach ( woreczkach ) stosować tylko przy filtrach piaskowych

Superflock Plus 1 kg


Koagulant w woreczku o wysokiej skuteczności stosowany do ciągłej koagulacji. Innowacyjna technologia wykorzystująca lantan gwarantuje przy regularnym użyciu maksymalne usuwanie fosforanów, stanowiących podstawę do tworzenia się glonów. Dodatkowo usuwane są jony żelaza, manganu i miedzi. Odpowiedni dla wszystkiego typów filtrów piaskowych. W opakowaniu znajduje się 8 szt.

Dozowanie: 1 nabój/50m3 na 1 tydzień

SuperKlar 0.5L


Koagulant w płynie o wysokiej skuteczności do szybkiego usunięcia mętności wody. Można go stosować do filtrów papierowych ale również do filtrów piaskowych.

Dozowanie: Dozowanie cotygodniowe - raz w tygodniu dozować 10 ml preparatu na 1 m³ wody w obiegu.

Nierozcieńczony Superklar wlewać powoli do basenu lub wanny SPA przy włączonej pompie obiegowej. Po dozowaniu filtrowanie wody powinno być kontynuowane przez co najmniej 8 godzin.

Quickflock Super 1 l


koagulant w płynie o wysokiej skuteczności do szybkiego usunięcia mętności wody. Można go stosować do wszelkiego rodzaju filtrów piaskowych. Przy zastosowaniu środka skuteczność filtra piaskowego znacząco wzrasta.Quickflock Super w płynie jest gotowym do bezpośredniego użycia preparatem zawierającym wstępnie hydrolizowany chlorek glinu.

Dozowanie: Przy włączonym urządzeniu filtrującym wlać powoli 0,1 – 0,2 l bezpośrednio do skimmera. Natychmiast wyłączyć pompę i odczekać 15 minut. Po tym wodę można normalnie filtrować. Jeśli zmętnienie nie zniknie, należy przepłukać filtr i ponownie dodać środek.

QuickFlock Liquide 20 kg


Wysoce skoncentrowany koagulant w płynie przeznaczony do ciągłego dozowania na basenach publicznych za pomocą pompy Flockmatic.

Dozowanie: powolne dawkowanie przed filtrem

Chemia basenowa