Metoda tlenowa

Aktywny tlen Start 1l


Płynny środek w postaci wysokoskoncentrowanego aktywnego tlenu, przeznaczony do szokowej dezynfekcji wody basenowej.

Wskazówki:

Najlepszy efekt działania środka otrzymamy stosując go przy wartości pH od 7,2 do 7,6

Aktywny tlen (tabletki 20g) 3 kg


Są to tabletki(20g) na bazie aktywnego tlenu przeznaczone do dezynfekcji wody. Są one równie skuteczne jak chlor i gwarantują równie wysoki poziom higieny wody, przy czym są neutralne dla skóry i włosów człowieka, a woda pozostaje bezwonna.

Aktywny tlen ma tendencję do obniżania wartości pH wody, która musi utrzymać się na poziomie 7,2-7,6.

Środek ten szczególnie polecamy do stosowania w basenach, z których korzystają dzieci.

Aktywny tlen (tabletki 200g) 3 kg


Są to tabletki(200g) na bazie aktywnego tlenu przeznaczone do dezynfekcji wody. Są one równie skuteczne jak chlor i gwarantują równie wysoki poziom higieny wody, przy czym są neutralne dla skóry i włosów człowieka, a woda pozostaje bezwonna.

Aktywny tlen ma tendencję do obniżania wartości pH wody, która musi utrzymać się na poziomie 7,2-7,6.

Środek ten szczególnie polecamy do stosowania w basenach, z których korzystają dzieci.

SOFT & EASY 1.12kg oraz 4,48kg BAYROL


soft & Easy służy do całkowitej pielęgnacji wody na bazie aktywnego tlenu, ma formę granulek. Zawiera substancje do dezynfekcji, zwalczania glonów oraz klarowania wody, czyli łączy trzy różne kroki w uzdatnianiu wody w jednym produkcie. Soft & Easy ma odczyn obojętny, lecz dodatkowo zawiera substancje stabilizujące wartość pH i zapobiegające jej większym zmianom. Sprawia to, że regulacja wartości pH jest znacznie łatwiejsza dla użytkownika basenu i stale zapewnia krystalicznie czystą wodę. Soft&Easy jest bardzo wygodny i prosty w użyciu, po ustawieniu wartości pH wody należy przeciąć torebki i wsypać ich zawartość do basenu przed dyszami dolotowymi podczas pracy pompy obiegowej. Soft & Easy 1,12 kg - 4 podwójne torebki

Dozowanie: 1 podwójna torebka/20m3

Przy mętnej wodzie: 2 podwójne torebki/20m3

BayroShock 5l BAYROL


BAYROSHOCK 5L - wolny od chloru, płyny środek do natychmiastowej dezynfekcji wody. Szybkio zwalcza bakterie, wirusy, grzyby i algi. Powinien być stosowany w przypadku zmętnienia wody spowodowanego rozwojem substancji organicznych. BayroShock działa idealnie w połączeniu ze środkiem Bayroklar Duo Tab – środek do pielęgnacji wody metodą tlenową – ale może być także użyty z innymi środkami, których działanie oparte jest na metodzie tlenowej. Nie należy go stosować jako jedynego środka do oczyszczania wody. Bayroshock może być również z powodzeniem stosowany w oczkach wodnych i fontannach gdyż rozkłada się całkowicie uwalniając tlen i nie pozostawia żadnych osadów.

Pierwsze dozowanie na początku sezonu: jeden litr BayroShock na każde 10 m3 wody; w połączeniu z Bayroklar Duo Tab

Dezynfekcja natychmiastowa: w przypadku skażenia algami, zmętnienia wody, intensywnego użytkowania lub wysokich temperatur: 1 litr BayroShock na każde 10 m3wody. Jeśli po tym zanieczyszczenie wody nie ustąpi, zwiększyć dawkę do 2 litrów na każde 10 m3 wody. Najlepiej stosować wieczorem, po kąpieli.

BayroSoft 22 kg BAYROL


aktywny tlen do dezynfekcji wody basenowej stosowany przy automatycznym dozowaniu. BayroSoft zawiera dwa składniki w formie płynnej: środek dezynfekcyjny oraz niskopieniący się środek do zwalczania glonów. Jego specjalny skład zapobiega szybkiemu rozkładowi aktywnego tlenu. BayroSoft jest łagodny dla skóry i włosów i nie wytwarza nieprzyjemnych zapachów.

Dozowanie: odbywa się automatycznie przez stację uzdatniania

Chemia basenowa